Recyklohraní


Recyklohraní

 

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

I naše škola se do tohoto programu zapojila, což dokládáme certifikátem v následujícím obrázku. Záměrem je děti naučit pracovat se surovinami a současně je motivovat cenami uvedenými na tomto webu

Recyklohraní

 

 

RECYKLOHRANÍ je dlouhodobý školní recyklační program založený společnostmi ASEKOL s.r.o., ECOBAT, s.r.o., EKO-KOM, a.s. a EKOLAMP, s.r.o. , který si klade za cíl osvětovou činnost v oblasti nakládání s odpady ve školních zařízeních v České republice, především na základních a středních školách, spojenou s realizací zpětného odběru použitých baterií a drobného vysloužilého elektrozařízení.

 

Recyklování je hra! To ví snad všechny děti z naší školy. A proto jsme se zapojili do programu RECYKLOHRANÍ, v rámci kterého odebíráme použité baterie a elektrozařízení. Sbíráme tak body, za které si na konci školního roku můžeme vybrat nějaké pěkné ceny. Nám by se moc líbil nový elektronový mikroskop, abychom konečně mohli vidět to, co vidět není:-)

Pomůžete nám potřebné body nasbírat?Je to velmi jednoduché - pokud Vám doma překáží nějaké elektrozařízení, které už nepoužíváte nebo je nefunkční, přineste nám ho do školy a my se postaráme o jeho ekologickou likvidaci. Ve škole se můžete zastavit kdykoliv během dne a nechat ho třeba na vrátnici. Až se elektroodpad nahromadí, objednáme odvoz a podle hmotnosti a druhu elektroodpadu se nám přičtou zmiňované bodíky.

 

Příklady elektroodpadu: televizory, počítače a počítačové monitory, součásti počítačů (klávesnice, myši, zdroje…), tiskárny, PDA, GPS, kalkulačky, telefony, mobily, záznamníky, rádia, radiobudíky, DVD přehrávače, MP3 přehrávače, walkmany, hifi věže, discmany, videokamery, fotoaparáty, elektronické chůvičky, domácí meteostanice, rychlovarné konvice, žehličky, fény, holicí strojky, topinkovače, váhy, všechny typy baterií používaných v domácnosti......Elektroodpad nesmí být demontovaný!

Více informací naleznete na www.recyklohrani.cz

 

Za pomoc a spolupráci předem děkujeme!